1 / 1
Zelen Laser Pokazuvac - green laser pointer - rechargeable
550 МКД
23.05.2023 12:45

Аеродром / Скопје

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

Ви го претставуваме нашиот нов зелен ласерски покажувач на полнење, совршена алатка за едукатори, презентери и ентузијасти! Со својот светли зелен зрак, овој ласерски покажувач сигурно ќе ја плени вашата публика и ќе ја задржи ангажирана.

Но, тоа не е сè - нашиот ласерски покажувач е исто така еколошки, со батерија што се полни која ја елиминира потребата од непотребни батерии за еднократна употреба. Едноставно приклучете го и оставете го да се наполни, и ќе бидете подготвени да го користите со часови.

И со својот елегантен, ергономски дизајн и лесни за користење контроли, нашиот ласерски покажувач е и удобен и интуитивен за користење. Без разлика дали одржувате презентација, предавате час или едноставно се забавувате, нашиот зелен ласерски покажувач на полнење е совршен избор. Нарачајте го вашето денес!

Висококвалитетна оптика: Нашиот зелен ласерски покажувач се одликува со висококвалитетна оптика која дава светол, јасен зрак што може да се види дури и во добро осветлени простории.
Долго траење на батеријата: со својата батерија што се полни, нашиот ласерски покажувач може да обезбеди часови на употреба со едно полнење, што го прави идеален за долги презентации или настани.
Разновидна употреба: Нашиот ласерски покажувач може да се користи за различни апликации, вклучително и посочување на важни детали во презентација, истакнување на клучните концепти за време на предавање или дури и за активности на отворено како гледање ѕвезди или кампување.
Практично полнење: Батеријата на полнење може лесно да се полни со помош на вклучениот полњач, што го прави едноставно и практично да го одржувате вашиот ласерски покажувач наполнет и подготвен за употреба.
Издржлива конструкција: Нашиот ласерски покажувач е изграден да трае, со цврста конструкција што може да ги издржи строгостите при редовна употреба. Плус, неговиот компактен дизајн го олеснува носењето со себе каде и да одите.
Еколошко: со користење на батерија што се полни, нашиот ласерски покажувач е еколошка опција која помага да се намали отпадот и да се заштити планетата.
Севкупно, нашиот зелен ласерски покажувач на полнење нуди комбинација на функционалност, практичност и еколошка пријатност што го прави одличен избор за секој на кој му треба висококвалитетен ласерски покажувач.

Име на производ: Зелен ласерски покажувач Модел 303

Димензии: 15mm x 150mm

Тежина: 90гр

Тип на батерија: 1x 18650 литиум-јонска батерија што се полни (вклучена)

Карактеристики:

Светла зелена линија што може да се види и до 10 километри навечер
Прилагодлив фокус за прецизно таргетирање
Прекинувач со копче за лесно ракување
Компактен, лесен дизајн за лесна преносливост


Не насочувајте го ласерскиот зрак директно во очите на луѓето или животните

Чувајте го ласерскиот покажувач подалеку од дофат на деца

Не користете го ласерскиот покажувач во ситуации каде што може да предизвика одвлекување или опасност за другите.


Достава по карго се доплаќа 150 ден

Категорија: Спортска опрема и активности / Останато

Се продава од:

Goce
Потврден огласувач
077431811
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам