1 / 9
FREKFENTEN REGULATOR-POTENCIOMETAR ZA REGULACIJA 750W
4.000 МКД
Цената е фиксна
14.03.2023 08:50

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

Технички карактеристики:

Опсег на излезна фреквенција: 0~99Hz, исполнувајте ја приликата за општа регулација на брзината

Со потенциометарот за регулирање на брзината, може да се поврзе и надворешен потенциометар за регулирање на брзината

Вградениот интелигентен логички контролер, може да реализира едноставна функција за логичка контрола

Со функција на електронско термичко реле и други традиционални уреди за заштита на моторот

Може да поврзе надворешна LED индикација, погодна за употреба на лице место

Прифатете го новиот IPM модул, има целосна функција за заштита

Кориснички оперативен интерфејс, едноставно поставување на параметри, многу погодно за употреба

Може да ја постави по желба функцијата на кривата V/F, да ги исполни посебните барања прилики

Може да го користи копчето Shift за да ги прегледа параметрите во реално време


Влезна фреквенција: 50/60 Hz

Излезна фреквенција: 0~99Hz


Влезен напон: 1фаза200v~240v AC, излезен напон:3фазен200v~240v AC,

Моќност: 0,2kw~0,75kw


Широко се користи за едноставно регулирање на брзината на: подвижна лента, машина за пакување, машина за храна, опрема за пренос и други

ISPRATAME.PREKU KARGO SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA.
077 735 790. 070 607 455

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

INKUBATOR-INKUBATORI I OPREMA - DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

DIGITALEN VLAGOMER ZA MERENJE VLAZNOST NA DRVO I KARTON

2000 МКД

DIGITALEN TERMOSTAT KONTROLER NA 220V-24V-12V UNIVERZALEN

800 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам