1 / 5
RUSKI VOEN DVOGLED MODEL BAIGISH 20X50
2.050 МКД
05.06.2023 10:49

Аеродром / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Достава на рака или по карго.Моделот Baigish е двоглед со широк спектар на видно поле,кое ја обезбедуваат најдобрата комбинација на квалитетни оптички леќи.Отпорен на вода,поларизирани леќи и одлични карактеристики.Мирен на рака додека гледате,не ја игра сликата и оштар фокус. Во сетот вкључува, лента за околу врат, крпа за чистење, торбичка.Двогледот е одличен за користење во лов,кампирање, разни собири, патувања, или на набљудување на природата.Magnification:20x Objective Size: 50mm
Angular Field Of View: 7.8
Field Of View (at 1000 m.): 56m
Exit Pupil Distance: 22.2 mm
Exit Pupil Diameter: 4.3 mm
Dimension: 190mm X 170mm X 60mm

Категорија: Спортска опрема и активности / Лов / Пукање / Справи / Опрема

Се продава од:

marjan
Потврден огласувач
077608447
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам