1 / 1
MX-4 | Thermal Compound
1.599 МКД
25.01.2022 23:31

Чаир / Скопје

Состојба на предмет
Нов

🔴 MX-4 | Thermal Compound

✅Површините на процесорот и кулерите се покриени со микроскопски вдлабнатини;

✅Термалната паста на ARCTIC MX-4 е составена од јаглеродни микрочестички кои ги исполнуваат овие шуплини.

✅Ова доведува до екстремно висока топлинска спроводливост, гарантирајќи дека топлината брзо и ефикасно се губи од процесорот или графичкиот процесор.

✅Со своите извонредни перформанси, MX-4 не е само одличен избор за оверклокери и ентузијасти, туку и за други примероци за кои е потребен термички пренос.
____________________
▪️Arena Kompjuteri
▪️Bul. Hristijan Todorovski Karposh ,78
▪️Skopje, Butel
▪️+389 75 30 30 00
▪️+389 75 22 22 01
▪️arenaelectronics@live.com
www.ae.mk

Категорија: Компјутери / Делови за Компјутери и додатоци / Процесори / Кулери

Се продава од:

Arena Electronics
Hristijan Todorovski 78, Butel, Skopje
Потврден огласувач
075477087
Испрати Е-маил до огласувачот

DEEP COOL XFAN 80 - CASE FAN

150 МКД

V65 - VGA COOLER

299 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам