1 / 4
Povekjenamenski starter - power bank
3.150 МКД
07.07.2022 15:02

Охрид / Охрид

Состојба на предмет
Нов

🔋 Мултифункционален стартер. Уредот е надворешна пренослива батерија со голем капацитет која ви овозможува да ја наполните батеријата на вашиот автомобил, како и да полните електроника: лаптопи, паметни телефони, камери, таблети итн. Способен е да испорача краткорочна почетна струја до 300A, Максимум 600A (3 секунди). Во овој случај, излезниот напон може да се прилагоди од 12 до 19 V.
Комплетот вклучува кабли и адаптери за полнење. Сè е спакувано во пригодна футрола која зазема многу малку простор во вашиот автомобил, но во исто време ќе ви помогне во критична ситуација.
☑ Заштита од температура, краток спој, постојан напон,
при полнење, магнетно поле.
☑ Водоотпорен и отпорен на прашина
☑ Боја: црна и портокалова.
☑ Материјал: ABS.
☑ Капацитет: 16800 mAh.
☑ Тежина: 435гр.
☑ Температура на работа: -20℃ - 60℃.
☑ USB излез: 2 влезови х 5V---2A.
☑ Излез на лаптоп: 12V-16V-19V
☑ Влезна струја: 12V/1A.
☑ Режим на три светла: LED светло, црвени и сини светла, SOS, LED трепкачи.
☑ Циклус на полнење: 3000 пати.
☑ Големина :165 х 79 х 40мм.

🚛 Достава низ цела Македонија
📝 Facebook Page: 🟡 UST.mk 🟡

Категорија: Моторни Возила / Авто делови и Авто Опрема / Алатки

Се продава од:

A - UST.mk
Потврден огласувач
070331936
Испрати Е-маил до огласувачот

Set Alatki za izvlekuvanje na sitni delovi

799 МКД

Set Alatki za plastika

1499 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам