1 / 8
Technics SU-V85A
1 €
Цената не е фиксна
02.03.2023 19:08

Ѓорче Петров / Скопје

Specifications
Power output: 100 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 20Hz to 20kHz

Total harmonic distortion: 0.002%

Damping factor: 60

Input sensitivity: 0.17mV (MC), 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 70dB (MC), 79dB (MM), 94dB (line)

Channel separation: 55dB (line)

Output: 150mV (line)

Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω

Dimensions: 430 x 158 x 393mm

Weight: 11.7kg


100% FABRICNA SOSTOJBA ....
100% ISPRAVNA SOSTOJBA ....
SMS NE REGISTRIRAM ....
ISKLUCIVO SAMO KONTAKT TEL....


DA NAPOMENAM BEZ ZAMENI....

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

Sudahan
Luka Gerov Br 73
Потврден огласувач
0038975758200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам