1 / 7
Akai AA-1050 AM-FM Stereo Receiver
1 €
Цената не е фиксна
04.11.2022 20:24

Ѓорче Петров / Скопје

Specifications
Tuning range: FM, MW

Power output: 50 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 20Hz to 20kHz

Total harmonic distortion: 0.15%

Input sensitivity: 3mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 80dB (MM), 90dB (line)

Channel separation: 60dB (MM)

Dimensions: 480 x 155 x 390mm

Weight: 13kg


100% FABRICNA SOSTOJBA ....
100% ISPRAVNA SOSTOJBA ....
SMS NE REGISTRIRAM ....
ISKLUCIVO SAMO KONTAKT TEL....


DA NAPOMENAM BEZ ZAMENI....

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

Sudahan
Luka Gerov Br 73
Потврден огласувач
0038975758200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам