1 / 12
KAMERA IP WIFI FULL HD KAMERI 2MP ZA VIDEO NADZOR SO ALARM
2.300 МКД
07.02.2023 12:18

Битола / Битола

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

* Нови бежични FULL HD 2MP професионални камери за видео надзор со резолуција 1920x1080p.

*Можност за надворешна и внатрешна употреба. Водоотпорност IP66.

* Брза и едноставна инсталација, нема подесување на IP адреси, самата камера тоа си го подесува.

* Три начини на поврзување: со WIFI (тука спаѓа и со HOT SPOT), LAN дирекно со кабел, или на WIFI мрежата од самата камера.

* Овај тип на камера може да работи и без интернет, самата камера си продуцира сопствена WIFI мрежа до максиум 15 метри.

* Сензор за движење и аларм кој при секое движење можи да врши дојава, и да вклучува и сирена кај камерата, како и многу други опции во самата апликација.

* Вграден звучник и микрофон, што значи можи да има двонасочна говорна комуникација, и со тоа можи да се користи и како домофон.

* DOUBLE LIGHT - Ноќно снимање во црно-бело или во боја до максиум 30м, при денско снимање нема ограничување.

* Зачувување на снимките во мемориска карта до максиум 128GB, со автоматско обновување на снимките, како и нивно прегледување преку вашиот смарт телефон, таблет комјутер.

* Можност снимките да се зачувуваат и дирекно на интернет Cloud.

* ПОДДРЖУВА ONVIF може да се додаде на постоечки NVR, XVR.

*Можност да се следат повеќе камери истовремено во апликацијата, да се подели екранот според бројот на камери и во реално време да се следат сите.

* Можност за доделување на пристап до камерата и на други клиенти преку самата апликација (MultiUsers).

* Комплет со секоја камера оди: напојување 2А 12V, оригинален држач за камерата, упатството за употреба, потребните типли и штрафови, водоотпорна заштита за LAN конекторот, и сето тоа во оригинал паковање.

* Нудиме и компатабилни мемориски карти Micro SD комплет со TF адаптер. (Времетраењето на снимката и капацитетот зависи од мемориската и квалитетот на снимање кој ќе се подеси.)
- Со 16GB снимка 1,8 - 2,5 дена
- Со 32GB снимка 3,5 - 5 дена
- Со 64GB снимка 7 - 10 дена
- Со 128GB снимка 14 - 20 дена

МОЖНОСТ ЗА ДОСТАВА ПРЕКУ КАРГО И ПЛАЌАЊЕ ПРИ ПОДИГНУВАЊЕ НА ПРАТКАТА.

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Видео камери - Дигитални / Останато

Се продава од:

Zoran
Потврден огласувач
075812864
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам