1 / 8
PIJANO LEGNICA
1.400 €
10.07.2022 12:44

Аеродром / Скопје

Бренд: LEGNICA
Модел: M110
Исправено пијано-Пијанино
Боја: American cherry-High gloss
Цена: 1400 eur


Ова е прекрасно европско пијано, произведено во Полска. Корените на Legnica пијаната се со богата историја, и враќајки се наназад одат сè до 1849 година kaj тогашната фабрика за пијана Ed.Seiler во предвоена Германија. По Втората светска војна настанало редефинирање на европските граници, градот каде што се наоѓала фабриката Liegnitz станал дел од Полска и бил преименуван во Legnica.
Пијаната Легница не се произведувале масовно. Секое пијано е рачно изработено според старата европска традиција. Вертикалните модели - Пијанина се одликуваат со „целосен периметар“ дизајн на железниот рам. Поради овој екстра-широк де-знак, рамот може да ја издржи и дистрибуира напнатоста многу порамномерно, што му помага на пијаното да го задржи штимот подолго време. Многу современи пијанина имаат слично чувство како и концертните пијана. Исто така, благодарение на големината, тонскиот квалитет честопати може да се спореди со концертните пијана. Редок примерок со чудесен изглед со боја на Американска цреша со висок сјај глазура, месинг тркалца, три педали од месинг:
-Лев педал-Пиано педал
-Среден педал-Модератор (за пригушено свирење)
-Десен педал-Форте педал
Ова е совршено вертикално пијано-(пијанино) за помали домови и добри пијанисти!
Во цената е вклучено:
-5 годишна гаранција
-Прво штимање по доставување
За инструментот да го видите, пробате и да добиете подетални информации побарајте не на телефонскиот број или преку нашата електронска пошта.
Tel:070647994
email:pianocentrum15@gmail.com

Категорија: Музички инструменти и опрема / Музички инструменти / Синтисајзер/Пијано

Се продава од:

K.
Потврден огласувач
070647994
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам