1 / 12
BEZICNI KAMERI KAMERA ZA VIDEO NADZOR SO ALARM ROTACIONA PTZ
3.100 МКД
08.03.2023 09:46

Битола / Битола

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

* Нови ротирачки камери IP WIFI Full-HD 3.0 Megapixels - (2304px * 1296px).

* Брза и едноставна инсталација, нема подесување на IP адреси, самата камера тоа си го подесува.

* Можност за надворешна и внатрешна употреба. Водоотпорност IP66.

* Зачувување на снимките во мемориска карта до максиум 128GB, со автоматско обновување на снимките, како и нивно прегледување преку вашиот телефон, таблет или било кој друг електронски уред на кој може да се инсталира апликацијата.

* Можност снимките да се зачувуваат и дирекно на интернет Cloud.

* Можност да се поврзи камерата и на NVR или HVR.

* Три начини на поврзување: со WIFI (тука спаѓа и со HOT SPOT), LAN дирекно со кабел, или на WIFI мрежата од самата камера.

* Овај тип на камера може да работи и без интернет, самата камера си продуцира сопствена WIFI мрежа до максиум 15 метри.

* Можност да се вклучи детекција на движење и аларм, кој при секое движење врши дојава на вашиот телефон, таблет, компјутер или SmartTV.

* Можност да се вклучи автоматско ротирачко пратење.

* Вграден звучник и микрофон за двонасочна говорна комуникација, со тоа што може да се користи и како домофон.

*Можност да се следат повеќе камери истовремено во апликацијата, со тоа што може да се подели екранот според бројот на камери и во реално време да се следат сите.

* Ноќно снимање во црно-бело или во боја до максиум 25м, при денско снимање нема ограничување (4X IR diodi, 4X LED diodi).

* Можност за автоматско приклучување на LED диодите само при детекција на движење.

* Комплет со секоја камера оди: напојување, упатството за употреба, потребните типли и штрафови, водоотпорна заштита за LAN конекторот, и сето тоа во оригинал паковање. (Можност да се пресечи кабелот од адаптерот за напојувањето и да се надоврзи жица со иста дебелина за да се постигни потребната должина).

* Нудиме и брзи мемориски карти за видео надзор MicroSD FULL HD комплет со TF адаптер, проверени и компатабилни за овај тип на камери.

* Можност за доделување на пристап до камерата и на други клиенти преку самата апликација (MultiUsers).

МОЖНОСТ ЗА ДОСТАВА ПРЕКУ КАРГО И ПЛАЌАЊЕ ПРИ ПОДИГНУВАЊЕ НА ПРАТКАТА.

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Видео камери - Дигитални / Останато

Се продава од:

Zoran
Потврден огласувач
075812864
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам