1 / 5
Nov Aparat za merenje pritisok-Germanski
1.500 МКД
Цената е фиксна
22.03.2022 08:52

Велес / Велес

Состојба на предмет
Нов

Nov neotvoren
Germanski
Aparta za merenje pritisok

Specifikacii
Doppel-99-Gruppen-Gedächtnis, IHB-Arrhythmieerkennung, WHO-Blutdruckklassifizirung
„Клугер Драк
«Контрола на напон
«Големина на производот: 7.56x6.84x3.1 (без лента за рака)
«Температура на складирање: -20 ℃ 50
«Достапност: 15% 90%
«Работна температура: 10 40 ° С.
«Работна ефикасност: 40% 85%
«Екран: дигитален LCD екран
«Метод на мерење: Пулсбастметоден / осцилометриски метод
«Област на пораки: Хипертензија / Хипотензија: 20 mmHg 280 mmHg
«Пулс: (40.200) отчукувања / минути
«Генерација: ± 3 mmHg (± 0,4 kPa)
«Пулс: внатрешна содржина од ± 3% од вредноста
«Напон: 3V

1: Das verbesserte Дизајн macht die Verwendung dieses Blutdruckmessgeräts am Handgelenk bequemer, aber es ist immer noch sehr genau.
2. ЛЕД дисплеј: Нашиот најнов LED дисплеј за мониторот за крвен притисок на кормилото на управувачот овозможува користење на јасни, висококвалитетни, големи продажби и голем екран во боја во исто време. Големиот екран може да се користи за систолен и дијастолен крвен притисок, пулс, фреквенција на пулс и аритмија
3. Префрлување режим и уред со двоен корисник: Овој предавател на крвен притисок е опремен со двајца корисници на почетокот на нивниот сопствен протокол за пораки и може да бидат наведени 2 * 99 кориснички ИД пораки. Корисниците можат правилно да ги следат нивните пораки. Единицата варира според желбите на корисникот помеѓу kPa и mmHg.
4. Нашите производи се добро подготвени и жичени и можат да се продаваат до 10 години.
5. Препорачуваме, купете го овој производ. Во прилог на типот на рака, нашиот тип на парапет е обезбеден и користен од лице за престој, дури и ако вашите здравствени податоци може да се прегледаат. Коњот нуди наредби и носи здравје во куќата.
Besplatna isporaka niz 🇲🇰

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Медицински материјали / Останато

Се продава од:

prodavac
Потврден огласувач
070369766
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам