1 / 9
Pijano yamaha
1.200 €
21.05.2023 23:36

Скопје Центар / Скопје

Yamaha Electone FE Во добра работна состојба е и комплет со столче и упатство. Карактеристики - Две тастатури со 44 копчиња, 13 педали. Комбинација / Оркестар, специјални подесувања, Ансамбл Војсис, Прилагодени гласови. Автоматска единица за ритам, помош за репродукција, автоматско арпеџо, акорд за автобас. Главни контроли - Рачно балансирање, Главна јачина на звук, Педала за изразување, Рачка за колена, Прекинувач за стапала, Прекинувач за напојување. Финиш - американски зрно од орев Димензиите се: висина 960мм, ширина 1155мм, длабочина 600мм. Тежина - 68 кг Колекција лично само од Шефилд.

Категорија: Музички инструменти и опрема / Музички инструменти / Синтисајзер/Пијано

Се продава од:

ivan
Потврден огласувач
078596826
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам