1 / 12
IP WIFI KAMERA KAMERI CAMERA CAMERI ZA VIDEO NADZOR SO ALARM
2.600 МКД
01.03.2023 11:53

Битола / Битола

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

* Нови модели на ротациони камери IP WIFI Full HD 2.0 Mega Pixels - (1920px * 1080px).

* Брза и едноставна инсталација, неколку минути за подесување во апликацијата.

* Можност за надворешна и внатрешна употреба, фактор на водоотпорност IP66.

* Три начини на поврзување: со WIFI (тука спаѓа можноста и со HOT SPOT), LAN дирекно со кабел, или од локалната WIFI мрежа на самата камера.

* Овај тип на камера може да работи и без интернет, самата камера си продуцира сопствена WIFI мрежа до максиум 20 метри, т.е. не е неопходно да биде поврзана на интернет за да работи.

* Можност да се вклучи детекција на движење и аларм, кој при секое движење врши дојава на вашиот телефон, таблет, компјутер или SmartTV.

* Можност да се вклучи автоматско ротирачко пратење.

* Вграден звучник и микрофон за двонасочна говорна комуникација, со тоа што може да се користи и како домофон.

* Ноќно снимање во црно-бело или во боја до максиум 28м, при денско снимање нема ограничување.

* Можност за автоматско приклучување на LED диодите само при детекција на движење.

* Зачувување на снимките во мемориска карта до максиум 128GB, со автоматско обновување на снимките, како и нивно прегледување преку вашиот телефон, таблет или било кој друг електронски уред на кој може да се инсталира апликацијата.

* Можност снимките да се зачувуваат и дирекно на интернет Cloud.

* Можност да се поврзи камерата и на NVR или HVR.

* Можност за доделување на пристап до камерата и на други клиенти преку самата апликација (MultiUsers).

*Можност да се следат повеќе камери истовремено во апликацијата, да се подели екранот според бројот на камери и во реално време да се следат сите.

* Комплет со секоја камера оди: напојување, упатството за употреба, потребните типли и штрафови, водоотпорна заштита за LAN конекторот, и сето тоа во оригинал паковање. (Можност да се пресече кабелот од адаптерот за напојувањето и да се надоврзе жица со приближно иста дебелина за да се постигне потребната должина).

* Нудиме и брзи мемориски карти за видео надзор MicroSD со FULL HD подршка комплет со TF адаптер, проверени и компатабилни за овај тип на камери.
- Со 16GB снимка 1,8 - 2,5 дена
- Со 32GB снимка 3,5 - 5 дена
- Со 64GB снимка 7 - 10 дена
- Со 128GB снимка 14 - 20 дена

МОЖНОСТ ЗА ДОСТАВА ПРЕКУ КАРГО И ПЛАЌАЊЕ ПРИ ПОДИГНУВАЊЕ НА ПРАТКАТА.

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Видео камери - Дигитални / Останато

Се продава од:

Зоран
Потврден огласувач
075812864
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам