1 / 2
Maxell Wireless Presenter Mouse - Novi
600 МКД
15.08.2022 10:58

Аеродром / Скопје

Состојба на предмет
Нов

4-во-1 Maxell Wireless Presenter Mouse е комбиниран уред од прецизен 2.4GHz безжичен ласерски маус, безжичен презентер - незаменлива алатка при демонстрирање на презентации, класичен ласерски поинтер (red-dot laser pointer) и Air-mouse опција за управување со глувчето во воздух без потреба од било каква подлога, одлична опција за работа во движење.

Исклучително квалитетна изработка, ергономичен анатомски дизајн за долготрајна употреба без болки во зглобовите, одличен прием и до 10м растојание и интелигентна функција за заштеда на батериите кога не се употребува. Изработен од квалитетни материјали со сјајна горна и гумирана долна површина против пролизгување, и погоден за работа со лева и десна рака. Овој безжичен презентер со вградени ласерско глувче и ласерски поинтер е идеалниот избор за секој дом и канцеларија.

- 2.4GHz Безжично глувче со вградени квалитетни ласерски леќи за оптимална прецизност од 800/1600dpi ќе ги задоволи потребите и на најпребирливите корисници,
- Работи беспрекорно на сите површини со или без мауспад,
- Безжичен презентер со дополнитени функции и 10 метри оперативен опсег,
- Класичен ласерски поинтер,
- Вграден сензор за автоматска активација на работа без подлога (Air-Mouse) веднаш штом истиот се подигне од подлогата.

Дополнителни функции:
Мултифункционално 4-Way Fine Scroll копче со дополнителен клик и прецизно лизгање горе/долу и лево/десно
Page up/down - копчиња (идеални при сурфање или за движење напред/назад при вршење на презентации)
Power On/Off - копче за исклучување/вклучување на глувчето
ESC/F5 - функциско копче
Tab - функциско копче

+ во пакувањето е вклучена и оригинална Maxell транспортна торбичка.

www.premium.com.mk
Tel. 02/ 32 32 488

Категорија: Компјутери / Делови за Компјутери и додатоци / Тастатури, Глувци, Кабли и адаптери

Се продава од:

Premium Computers
ul. Kosta Novakovik br.17 Aerodrom Skopje
Потврден огласувач
02/ 32 32 488
Испрати Е-маил до огласувачот

ADATA HV620S 2TB USB 3.2 HDD Slim Portable External - Novi

3790 МКД

Audio cable headphone adapter - Novi

100 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам