1 / 10
KARAOKE ZVUCNIK NJOY 15-2U AntiX 15 inc EKSTRA MODEL
14.000 МКД
Цената е фиксна
03.10.2022 10:34

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

Караоке звучник NJOY15- 2U AntX
Квалитетен караоке звучник RMS-100W со два квалитетни UHF микрофони
Бас звучник - квалитетен глас калем од 15" 150W/4oma 2", вистински 99dB
Двигател со висока фреквенција - 1" динамичен драјвер со заменлива говорна калем од 25 мм. класа AB засилувач - TDA7294 со напојување со инвертер
SD, USB, BLUETOOTH, RCA влез,
влез за гитара, влез за микрофон,
вградена батерија на полнење 12V/7Ah - опција за поголема!
Два дисплеј микрофони со висококвалитетна гласовна намотка во гумен држач
Работна фреквенција на микрофоните: 620-650mHz
Напојување за микрофоните: 2 AA или R06 батерии
Графички еквилајзер за фреквенција со 5 канали
Информативен екран - го прикажува бројот и името на песната
Talkover - автоматско исклучување на музиката при работа со микрофон!
Влез за микрофон од Canon /XLR/; гитара - приклучок 6,35 мм
Линија RCA влез - за поврзување со лаптоп или компјутер
RCA излез - може да испрати сигнал до втор звучник или засилувач
Фреквентен опсег за FM радио: 87,50 - 108 MHz
Напојување од 220V AC и 12V DC - може да ја полни батеријата и да работи во исто време
Далечински управувач
Индикација за статусот на батеријата.
Практично растечка рачка и тркала
Тежина: 15 кг
Димензии: В*Д*Ш - 69*38*35 см

Можност за штанд (опција) - доплата 1800 den.
Опција - Доколку ќе се користи за професионално пеење, додадена е високо-ефикасна титаниумска калем од 1,35"

Работен звучник дизајниран за аниматори, за забави или интензивна работа!
Овој модел е произведен со звучници со високи перформанси и квалитетни микрофони.Наменет е за интензивна работа за луѓе кои често користат микрофони и имаат потреба од квалитет на микрофон во комбинација со ниска цена за батерии.

Категорија: Музички инструменти и опрема / Опрема за музички инструменти / Озвучување

Се продава од:

INKUBATORI I OPREMA-DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI I VLAGOMERI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

DIGITALEN TAJMER KONTROLER NA 220V-30A VREMENSKO RELE

1400 МКД

FM-SPIONSKI AUDIO NADZOR PRIEMNIK DO 100M

900 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам