1 / 11
Aquatone Wave 10'0" - 10'6" SUP daska СУП даска
325 €
Цената не е фиксна
Со вклучен ДДВ
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

02.07.2022 10:03

Карпош / Скопје

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

Aquatone WAVE 10’0″ и 10'6" се класични ALL-ROUND даска на надувување со високи перформанси и неверојатна флексибилност. Врвна SUP daska (СУП) даска, лесна, цврста, стабилна и забавна “играчка” на вода. Направена во популарната форма на SUP со широка димензија и голема дебелина, за загарантирана стабилност! Просто кажано моделот WAVE лесно лизга по водената површина.
Благодарение на зајакнатото централно јадро со ширина од 13 cm, од двете страни на даската, почнувајќи од врвот па до дното, со ова овој модел WAVE станува уште поиздржлив на ветер и брановидна вода.

Добро познатиот “All-Round” облик и ширина од 32″ (81 см) обезбедува исклучителна стабилност и го олеснува управувањето на даската без разлика на нивото на веслачот. Материјалот познат како „Drop-stitch“ нанесен на овој SUP дава посебна цврстина.

Зошто да изберете WAVE?

Како најмали модели од сеопфатната категорија, WAVE 10’0 ” и 10’6 ” се наменети за веслачи на средно ниво, рекреативни веслачи, почетници и веслачи со ниска до средна висина и тежина.

-Моделите WAVE им нудат на корисниците одлично чувство на управување
-Не лизгачка подлога со дијамантска шара од EVA со дебелина од 4 мм, моделите Wave им нудат на корисниците стабилна врска со даската.
-Палетата даски “Wave” нуди поширок облик на даската. Ширината од 81 см (32 инчи) обезбедува стабилност додека сеуште е заджан аеродинамичниот дизајн за лесно лизгање по водена површина.
-Даските од колекцијата на “Wave” се дизајнирани со 2 + 4 + 1 не р’ѓосувачки челични Д-прстени. Двата Д-прстени на средината на палубата може лесно да се трансформираат во додаток за кајак. (* Седиштето за кајак е опционално)
-Централна рачка за лесно носење на даската.
-Единечна централна перка од армирана пластика со димензија 9inch (23cm) која овозможува сигурен правец.
-Додатоци вклучени со даската: SUP ранец од 105Л, рачна пумпа во двата смера, сигурносен ремен за нога, перка од 9inch (23cm), алуминиумско висинско прилагодливо весло-Allstyle и кит за поправка на даската.

Wave 10'0"
Должина 10′0″ / 305 cm
Дебелина 6″ / 15 cm
Ширина 32″ / 81 cm
Тежина на даската 8.5kg
Максимална носивост 120 kg
Волумен 290L

Wave 10'6"
Должина 10′6″ / 320 cm
Дебелина 6″ / 15 cm
Ширина 32″ / 81 cm
Тежина на даската 9kg
Максимална носивост 143 kg
Волумен 300L
Максимален притисок 15psi/1 bar

Плаќање на фактура или во кеш. Plakjanje na faktura ili vo kesh.
Официјални дистрибутери за Aquatone i Aztron SPORTACTIVE.MK

Категорија: Моторни Возила / Бродови / чамци / Водни скутери / Моторни бродови

Се продава од:

Gorazd
Потврден огласувач
070317277
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам