Цела Македонија
                   
204 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

2x Pioneer CDJ 350 W Beli Limited Edition

Prodavam 2 Pioneer CDJ 350 (bez mixer). Se e funkcionalno, koristeni...


600 €
или предлог цена
- 5 % Попуст
630 €
Пробиштип

ДЈ Опрема

16 мај 22:59Mikseta Behringer, Dbx , Pyle dalindki mikrofoni

Prodavam suva mikseta Behringer bez efekti cena 4500 den Pyle 4 dali...


4.000 МКД
или предлог цена
Кичево

ДЈ Опрема

16 мај 21:19Pioneer CMX-3000 — profesionale CD pleer

Pleerot e bukvalno nov,koristen edvaj 3-4 meseci i toa amaterski vo d...


250 €
или предлог цена
Струмица

ДЈ Опрема

16 мај 15:41Traktor audio 4 dj sound card + CD

Se prodava skoro nova pro zvucna karta. Komplet so 2 x Novi CD Timec...


6.500 МКД
или предлог цена
Битола

ДЈ Опрема

15 мај 21:18Native Traktor Scratch pro 2

Se prodava Nov komplet Traktor scratch pro 2 software and timecode ...


60 €
или предлог цена
Битола

ДЈ Опрема

15 мај 21:14ARTURIA MINILAB MK2/СИНТИСАЈЗЕР/KEYBOARD

Купен пред 5 месеци многу малку користен исто како нов сеуште е под г...


5.000 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

ДЈ Опрема

15 мај 03:07Behringer 202 HD

Se prodava zvuchna kartica Behringer 202 HD


4.000 МКД
или предлог цена
- 20 % Попуст
5.000 МКД
14 мај 04:50Profesionalni Kabli Pinovi RCA za DJ Diskoteka Kafic

Profesionalni audio kabli - germanski kvalitet. Moze dolzina i komb...


300 МКД
или предлог цена
13 мај 13:48Behringer mixeta

Se prodava mikseta behringer kako nova.


4.500 МКД
или предлог цена
- 9 % Попуст
4.950 МКД
Свети Николе

ДЈ Опрема

13 мај 10:21Reloop Germany Touch DJ Controller

Prodavam DJ Controller Reloop Touch, vo perfektna sostojba, so licenc...


1 €
или предлог цена
Кичево

ДЈ Опрема

11 мај 20:53Disko efekt led moving head

Prodavam novi led moving head disko efekti dmx ili samostojni na zvu...


90 €
или предлог цена
Свети Николе

ДЈ Опрема

10 мај 16:40Digitalna vaga za gramofonska igla

Digital Turntable Stylus Force Scale 5 gram Od 0.00 - 5.00 grama Vid...


25 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

ДЈ Опрема

07 мај 15:22Led disko osvetluvanje

Se prodavaat 20 reflektrori mikseta stroboskop laser i cad masina od ...


По Договор
или предлог цена
Битола

ДЈ Опрема

06 мај 07:04Озвучење за во кола Магнат

Се продава озвучење за во кола Магнат со 2баса × 12 користено многу м...


По Договор
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

ДЈ Опрема

03 мај 15:24Pioneer DJM-800

Prodavam dj mixer Pioneer DJM-800. Mikserot e vo super sostojba. Slik...


670 €
или предлог цена
Охрид

ДЈ Опрема

03 мај 13:50zvucnici

prodavam delovi za repariranje na zvucnici.....membrani,kapacinja , b...


1 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

ДЈ Опрема

02 мај 11:44zvucnici

zvucnici


2.500 МКД
или предлог цена
Куманово

ДЈ Опрема

01 мај 01:01Mikseta Behringer vmx100

Ispravna socuvana Sliki I info 078430112


3.500 МКД
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

ДЈ Опрема

29 апр 08:27Rotary DJ Mixer Ecler NUO3.0R

Prodavam unikaten dj mixer Ecler NUO 3.0R. Mikserot e vo super sostoj...


550 €
или предлог цена
Охрид

ДЈ Опрема

29 апр 01:53Native Instruments Audio4DJ

Prodavam zvucna karta Audio 4 Dj.


6.000 МКД
или предлог цена
Охрид

ДЈ Опрема

29 апр 01:53prodavam muzicka oprema mozna e zamena

Prodavam muzicka oprema za ozvucuvanje na kafici, terasi il...


1 €
или предлог цена
Охрид

ДЈ Опрема

28 апр 02:43Roland TB-03 Bass Line Boutique Synthesizer

Prodavam Roland TB-03 Bass Line Boutique Synthesizer. Uredot e vo be...


1 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

ДЈ Опрема

27 апр 08:56Gramafon Supraphon

Se prodava funcionalen gramafon samo fali igla


5.000 МКД
или предлог цена
Битола

ДЈ Опрема

26 апр 22:01Pioneer Cdj ( 100, 200, 400, 800 ) MIxeti:Berhinger, Ecler..

Prodavam Cdj 100, 200 , 400 , 800 po mnogu povolni ceni, isto taka i ...


1 €
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

ДЈ Опрема

20 апр 10:04MIX-8 Нов аудио миксер погоден за DJ

Осум канален миксер, никогаш не користен!


150 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

18 апр 20:48Novation midi keyboard

Kako Nov !!!


5.900 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

ДЈ Опрема

17 апр 11:54I dance dj set complet

Usb blutooth radio aux se vo eden mix


95 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

ДЈ Опрема

17 апр 11:54nova Stereo mikseta so USB

nova samo isprobana imam 2 isti cena po dogovor


3.500 МКД
или предлог цена
Охрид

ДЈ Опрема

14 апр 19:00Dek Technics

Ispraven dek Technics


500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

12 апр 19:27Numark Dj2GO kontroler

prodavam nov nekoristen Numark Dj2GO kontroler.


80 €
или предлог цена
- 20 % Попуст
100 €
Аеродром / Скопје

ДЈ Опрема

07 апр 14:35Jbl Mikseta Pojacalo Dj

Prodavam mikseta od Saundcraft so 2 kombinaci na isto vreme i mnogu d...


1.100 €
или предлог цена
Струга

ДЈ Опрема

05 апр 10:48Аудио миксер НОВ!!!

Нов во кутија, некористен аудио миксер 8 канала.


9.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

04 апр 16:29Dj tech imix 100

Funkcionalen, vo se ispraven, malku koristen


5.000 МКД
или предлог цена
Струмица

ДЈ Опрема

31 мар 19:47Dj mix BST huge 401

Во се исправен, зачуван, недостасува капаче од buster sound функцијат...


4.900 МКД
или предлог цена
Струмица

ДЈ Опрема

31 мар 19:44Сервис на звучници !

Изработка на намотки, калеми за свртници, замена на амортизери, центр...


1 €
или предлог цена
Велес

ДЈ Опрема

31 мар 12:24MIKSETA SNAGATOR IZLEZNO POJACALO ZASILUVAC AUDIO proveri

NEPOPRAVANI TEHNICKI VO SUPER SOSTOJBA KUTIITE, LIMARIJA, IMAAT SIT...


100 €
или предлог цена
Куманово

ДЈ Опрема

27 мар 19:48Reflektori--American Dj--novi nekoristeni

Reflektorite se so edna lamba i svetat extra jako. Svetat zolto-zelen...


1.500 МКД
или предлог цена
Струмица

ДЈ Опрема

25 мар 12:29Numark Stealth Control

Se prodava kontroler za Traktor, Traktor Le e vkluchen vo paketot. Ko...


130 €
или предлог цена
Скопје

ДЈ Опрема

25 мар 10:04Numark idj3

Odlicen !!!


120 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

ДЈ Опрема

23 мар 17:00Se prodavat zvucnici LS-V 230 KENWOOD

Mnogu dobro socuvani koriseni se malku moze da se vidat vo sekoe vrem...


200 €
или предлог цена
Велес

ДЈ Опрема

23 мар 06:14Страна 1 од 6

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам