Цела Македонија
                   
106 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Nike Jordan trenerka golemina deca 6-7 godini

jordan trenerka golemina 116-122


500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Облека за момчиња

23 мај 20:30Памучни МАИЦИ MAICI од висок квалитет

РАСПОЛАГАМЕ СО КФАЛИТЕТНИ МАИЦИ, ВЕЛИЧИНИТЕ СЕ ПО ЕВРПОСКИ СТАНДАРТИ...


199 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Облека за момчиња

23 мај 02:12EXTRA socuvana detska zimska jakna

Detska zimska jakna so Extra kvalitet,kupena vo Svedska, Maska.br ...


900 МКД
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Облека за момчиња

22 мај 17:54Germanski original dres/dresovi za 12/14 godini Nike,Adidas

Germanski original dresov br.176 ili 12/14 godini A odgovaraat i za...


900 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Облека за момчиња

21 мај 10:57Vojnicka jakna - avstriska vojska

Originalna avstriska vojnicka jakna. Sosema nova.


3.500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Облека за момчиња

17 мај 15:38Detski dres Juventus Adidas ORIGINAL

Prodavam Adidas original, nov detski dres od Juventus, komplet maica,...


600 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Облека за момчиња

12 мај 08:46DETSKO PALTO JAKNA ZARA broj 104 Esensko

Se prodava palto novo staveno 3-4 pati, bez fleki ili kinato! Paltot...


500 МКД
или предлог цена
09 мај 09:25DETSKI PANTOLONI FARMERKI ZA 5 - 6 - 7 godini

Se prodavat 9 para MASHKI DETSKI FARMERKI (PANTOLONI) ZA VOSRAST OD 5...


1.000 МКД
или предлог цена
09 мај 09:25ZARA elece

ZARA BOYS elece za 9-10god 2 pati obleceno kako novo


1.200 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за момчиња

06 мај 17:36Se prodava obleka od zatvoren dukan

Se prodavaat 2 dolgi fustani 1×500 i 4 kratki 1×300 Zenski maicki 5 ...


300 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Облека за момчиња

04 мај 08:34Novo odelo za sunet ednas obleceno 1500den

.


989 МКД
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Облека за момчиња

03 мај 16:19Se prodava obleka od zatvoren dukan

Se prodavaat 2 dolgi fustani 1×500 i 4 kratki 1×300 Zenski maicki ...


300 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Облека за момчиња

02 мај 09:57Zimska detska jakna XL

Skoro nova Nosena nekolku pati Cena po dogovor Tel.075-218-990


По Договор
или предлог цена
30 апр 15:04Novi farmerki golemina 110 3/4 god

Se prodavaat novi farmerki golemina 110 3/4 god nekoristeni so etiket...


850 МКД
или предлог цена
30 апр 00:03Jakni Gledaj Biraj extra

Se prodavaat 2 kozni jakni ...org koza 100% 1 Farmerska jakna so komb...


По Договор
или предлог цена
Бутел / Скопје

Облека за момчиња

26 апр 16:54Кошула Бенетон

Продавам детска машка кошула, како нова. Големина за дете 12-13 годин...


350 МКД
или предлог цена
25 апр 14:58Detska jakna Spitfaer

Farmerki - 500 denari Dolna trenerka NIKE - 800 denari Maica so kra...


1.000 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Облека за момчиња

17 апр 12:41АДИДАС, НАЈК, ВАНС

Продавам блузи со кратки ракави АДИДАС, НАЈК, ВАНС


500 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Облека за момчиња

17 апр 12:41Patiki adidas maski (detski)

Patiki adidas novi kupeni vo Sport m. Se prodavaat poradi zgresen bro...


1.200 МКД
или предлог цена
14 апр 21:35Spajdarmen Novi trenjerki 2-8godini

Novi Vel 2-8godini Isporaka so kargo niz 🇲🇰


800 МКД
или предлог цена
11 апр 17:52Novi detski waikiki bluzicki i preubava jaknicka

Za decinja novi so etiketi za extra cena, za info pisete mi poraka.. ...


300 МКД
или предлог цена
09 апр 11:21Novi trenerki

Novi trenerki Ceni i velicini na slika Prakam po kargo


600 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Облека за момчиња

07 апр 14:06Germanski brend komplet trenerki br.S/12 godini HUMMEL

Kako NOVI original Hummel proletni trenerki za momce okolu 12/14 godi...


1.300 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Облека за момчиња

26 мар 18:03Novi komplet

Nov komplet kako na slika Nenoseni Prakam po kargo


800 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Облека за момчиња

23 мар 11:03Teksas jakna so postava

Skoro nova jakna so postava


2.000 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Облека за момчиња

15 мар 12:14OBLEKA I SANDALI za MOMČE, Kako NOVI, doneseni od ANGLIJA

SE PRODAVA: SANDALI za MOMČE, Kako NOVI, doneseni od ANGLIJA od Lon...


1.200 МКД
или предлог цена
10 мар 08:27trenerki deca 14 god

socuvani kako nennoseni a nekoi i ne noseni trenerki y.a deca od neko...


700 МКД
или предлог цена
07 мар 16:11Detski pantoloni za skijanje

Detski patolini za skijanje br 140-ka. Malku noseni. Vredi da se vid...


600 МКД
или предлог цена
07 мар 04:21FREE COUNTRY Jakna za 10-12 god.

Kvalitetna Free Country detska jakna za 10-12 godini. Dimenzii: rakav...


600 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Облека за момчиња

06 мар 19:15LEVIS 505 farmerki za 10-12 god.

Novi/nenoseni Levis 505 farmerki, regular fit od USA. Dimenzii: struk...


600 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Облека за момчиња

06 мар 19:15C&A Jakna za 14 - 16 god.

Ubava topla zimska jakna od C&A Germanija, za 14-16 god, kako nova. D...


900 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Облека за момчиња

06 мар 19:15Jakna Benetton original, 7-8, 130cm, NOVA!

Нова оригинална Benetton детска зимска јакна за 7-8 годишна возраст, ...


1.800 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за момчиња

06 мар 10:42Koristena detska garderoba

Detska garderoba koristena bez tragi na koristenje.


300 МКД
или предлог цена
03 мар 16:45Farmercinja THE CHILDREN'S PLACE, kako novi!

Tri para farmercinja, americki brend THE CHILDREN'S PLACE za 4GOD. Mo...


600 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Облека за момчиња

02 мар 16:07Germanski brend detski skafander/ski odelo za 5 godini

Kako NOV germanski


1.000 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Облека за момчиња

02 мар 15:50Germanska Brend obleka za momce od 12-14 godini

Kako NOVA germanska brend obkeka za momce od 12 -14 godini Ima far...


1.000 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Облека за момчиња

02 мар 15:48jakna detska jakna

se prodavaat 5 detski jakni..NOVI... 6god PLAVA OSTANATI USTE 2....


600 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Облека за момчиња

28 фев 19:26Prodavam ski odelo za 5-6 godini

Prodavam ski odelo za 5-6 godini, ednas obleceno, odlicno socuvano


2.000 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Облека за момчиња

27 фев 20:49Jakna za 11-12 god

Kako nova, oblecena 2-3 pati pred kraj na sezona, posle smalena, prol...


600 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Облека за момчиња

13 фев 13:39Decki skafanderi

Decki skafanderi Goldmine 152 Eden 1000 den. Broj za kontakt 0752...


1.000 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Облека за момчиња

13 фев 11:56Страна 1 од 3

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам